Jakie kosmetyki dla miłośniczki długich kąpieli?

Wiele osób decyduje się podarować swojej mamie, przyjaciółce bądź siostrze, zestaw kosmetyków na prezent. Jeżeli kobieta, którą zamierzamy obdarować jest miłośniczką długich i relaksujących kąpieli w wannie, mamy do dyspozycji całkiem sporo interesujących opcji. Znajdziemy je zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i internetowych.

Postaw na puder, sól lub kule musujące

Każda miłośniczka kąpieli z dużym prawdopodobieństwem ucieszy się z czegoś, co umili jej relaks w wannie. Możemy zatem zdecydować się na zakupienie pachnącego pudru kąpielowego. Sporym zainteresowaniem cieszą się ostatnio te brokatowe. Dobrym pomysłem może okazać się także zakup soli kąpielowej, na przykład z dodatkiem magnezu. Swoją uwagę warto zwrócić także na kule musujące. Godne polecenia są w szczególności te z dodatkiem ziół oraz kwiatowych płatków. Wiele kul musujących po rozpuszczeniu w wodzie zmienia jej kolor. Może stać się on różowy, żółty bądź niebieski. Wszystko zależy oczywiście od tego, na jaką konkretnie kulę się zdecydujemy.

Żel czy olejek myjący?

Miłośniczkom kąpieli do gustu przypadną także żele oraz olejki myjące. Fankom tradycyjnych rozwiązań do gustu przypadną raczej żele. Jeśli jednak nasza mama lub przyjaciółka jest posiadaczką skóry suchej i odwodnionej, ucieszyć może ją pachnący olejek. Olejki myjące bardzo często zawierają delikatne substancje myjące, które nie podrażniają naskórka. Nie brakuje w nich także dodatku olei, takich jak na przykład olej ze słodkich migdałów czy olej arganowy. Bez względu na to, czy wybieramy żel czy też olejek, zwróćmy uwagę na jego zapach. Wydaje się, że dość dobrym pomysłem będzie kupno kosmetyku o kwiatowym bądź owocowym aromacie. Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej przepada za tego rodzaju zapachami. Pamiętajmy także o tym, aby zapakować swój kosmetyczny prezent w atrakcyjny sposób. Możemy wykorzystać do tego celu kolorowy papier prezentowy bądź pudło.